:
0

Început: 18/09/2013 / 21:45

Comentarii live

90+4`Arbitrul fluieră sfârșitul meciului.
90+4`Lerin Duarte îl faultează pe Pedro Rodriguez.
90+2`Victor Valdes înaintează și reușește să prindă mingea.
90+2`Thulani Serero centrează mingea.
90+2`Javier Mascherano reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
90+2`Lovitură de la colț pentru Ajax. Lerin Duarte este gata să pună mingea în joc.
90+1`Nicolai Boilesen șutează de la distanță mare, dar reacția portarului trimite mingea în corner.
90+1`Bună intervenție a unui jucător de la Barcelona care reușește să îndepărteze mingea.
90+1`Ricardo van Rhijn centrează mingea.
90+1`Al patrulea arbitru oficial arată că o să avem prelungire de [num] minut(e.)
90+1`Javier Mascherano îl faultează pe Kolbeinn Sigthorsson.
89`După statistici, se poate vedea că astăzi pe stadion sunt 79412 de spectatori.
88`Mike van der Hoorn reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
88`Pedro Rodriguez centrează mingea.
88`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 56% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 44%.
88`Daniel Alves reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
88`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
87`Lovitură de la colț pentru Ajax. Lasse Schoene este gata să pună mingea în joc.
87`Bojan Krkic șutează spre poartă, dar portarul advers apară. Mingea merge în corner.
86`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
86`Se pare că Marc Bartra de la Barcelona reia bine cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.
86`Lovitură de la colț pentru Barcelona. Xavi Hernandez este gata să pună mingea în joc.
86`Lionel Messi este gata de lovitura liberă... Nimic special din acest șut, mingea trece pe lângă bară.
85`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Stefano Denswil. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
85`Asta a fost dur. Stefano Denswil îl faultează pe Pedro Rodriguez și cred că o să vedem un cartonaș aici.
85`Repunere din colțul careului mic pentru Barcelona.
83`Kenneth Vermeer înaintează și reușește să prindă mingea.
83`Alexis Sanchez centrează mingea.
83`Xavi Hernandez de la Barcelona trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
82`Pedro Rodriguez de la Barcelona trimite mingea în jumătatea terenului echipei adverse, dar această încercare de a centra este bine blocată.
82`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
82`Xavi Hernandez trimite înainte o pasă lungă, încercând să organizeze atacul lor.
80`Se pregătește o schimbare tactică. Gerard Pique părăsește gazonul fiind înlocuit de Marc Bartra.
78`Se pregătește o schimbare tactică. Daley Blind părăsește gazonul fiind înlocuit de Lasse Schoene.
78`Adriano reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
78`Lovitură de la colț pentru Ajax. Bojan Krkic este gata să pună mingea în joc.
77`CE RATARE! - Kolbeinn Sigthorsson nu reușește să înscrie din penalty. Excelentă apărare a portarului!
76`PENALTY! - Javier Mascherano îl faultează dur pe Thulani Serero chiar în careu.
75`goalGOOOOOL! - Lionel Messi trimite mingea în poarta adversarilor.
75`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
74`Alexis Sanchez de la Barcelona are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
74`Andres Iniesta de la Barcelona trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
73`Se pregătește o schimbare tactică. Niklas Moisander părăsește gazonul fiind înlocuit de Mike van der Hoorn.
73`Oare Lerin Duarte a uitat că în momentul acesta joacă fotbal... El atinge mingea cu mâna.
72`Se pregătește o schimbare tactică. Neymar părăsește gazonul fiind înlocuit de Pedro Rodriguez.
71`Se pregătește o schimbare tactică. Cesc Fabregas părăsește gazonul fiind înlocuit de Xavi Hernandez.
71`Daniel Alves îl împinge pe Nicolai Boilesen și... Arbitrul fluieră un fault.
70`Neymar trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
69`goalGOOOOOL! - O lovitură superbă de cap a lui Gerard Pique de la Barcelona. Pur și simplu, el a trimis mingea în plasa adversarilor.
69`Neymar centrează mingea.
69`Neymar de la Barcelona trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
68`Neymar trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
68`Alexis Sanchez centrează mingea.
68`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 57% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 43%.
68`Kenneth Vermeer înaintează și reușește să prindă mingea.
68`Cesc Fabregas centrează mingea.
65`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
64`Daniel Alves îl faultează pe Nicolai Boilesen.
63`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
63`Kenneth Vermeer înaintează și reușește să prindă mingea.
63`Superb driblingul lui Daniel Alves care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
62`Jocul este oprit. Tușierul arată că Bojan Krkic de la Ajax se află în poziție de offside.
62`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
61`Alexis Sanchez îl împinge pe Niklas Moisander și... Arbitrul fluieră un fault.
60`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
59`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
59`Se pregătește o schimbare tactică. Siem de Jong părăsește gazonul fiind înlocuit de Thulani Serero.
57`Niklas Moisander îl faultează pe Lionel Messi.
57`Nicolai Boilesen trimite o lovitură de cap spre poartă, dar aceasta nu nimerește ținta. Portarul apară mingea.
57`Siem de Jong centrează mingea.
57`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
56`Lionel Messi de la Barcelona încearcă un voleu, dar ce păcat... Mingea merge în afara terenului.
56`Neymar centrează mingea.
55`goalGOOOOOL! - Lionel Messi trimite mingea în poarta adversarilor.
54`Christian Poulsen de la Ajax trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
53`Arbitrul fluieră fault. Ricardo van Rhijn îl faultează din spate pe Neymar.
52`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
51`Bojan Krkic de la Ajax joacă periculos contra lui Sergio Busquets, iar arbitrul fluieră fault.
50`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
50`Gerard Pique trimite înainte o pasă lungă, încercând să organizeze atacul lor.
49`Ricardo van Rhijn reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
49`Daniel Alves centrează mingea.
48`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
46`Se aude fluierul arbitrului așa că putem începe a doua repriză.
45+2`Arbitrul fluieră sfârșitul primei reprize. Primele 45 de minute sunt deja în spatele nostru.
45+1`Al patrulea arbitru oficial arată că o să avem prelungire de [num] minut(e.)
45`Lovitură superbă a lui Lionel Messi direct în poartă, dar portarul nu poate fi surprins și apară mingea.
45`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
44`Neymar de la Barcelona încearcă un voleu, dar ce păcat... Mingea merge în afara terenului.
44`Andres Iniesta centrează mingea.
44`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
43`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 57% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 43%.
42`Lerin Duarte îl împinge pe Cesc Fabregas și... Arbitrul fluieră un fault.
41`Cesc Fabregas îl împinge pe Lerin Duarte și... Arbitrul fluieră un fault.
40`Alexis Sanchez îl faultează pe Stefano Denswil.
39`Adriano îl împinge pe Kolbeinn Sigthorsson și... Arbitrul fluieră un fault.
37`Lovitură superbă a lui Lerin Duarte direct în poartă, dar portarul nu poate fi surprins și apară mingea.
37`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
37`Alexis Sanchez de la Barcelona trimite mingea în careu, dar coechipierul său nu reușește să profite de această situație.
36`Niklas Moisander de la Ajax îl trage pe Alexis Sanchez.
36`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
35`Adriano îl faultează pe Siem de Jong.
34`Sergio Busquets trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
34`Lovitură superbă a lui Neymar direct în poartă, dar portarul nu poate fi surprins și apară mingea.
33`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
31`Ricardo van Rhijn trimite o lovitură de cap, dar portarul nu vrea să vadă mingea în plasa lui și o respinge. Mingea mai rămâne în joc...
31`Nicolai Boilesen centrează mingea.
30`Repunere din colțul careului mic pentru Barcelona.
30`Bojan Krkic de la Ajax are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
30`Lerin Duarte de la Ajax are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
30`Nicolai Boilesen de la Ajax trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
27`Victor Valdes înaintează și reușește să prindă mingea.
27`Christian Poulsen trimite înainte o pasă lungă, încercând să organizeze atacul lor.
27`Arbitrul fluieră fault. Kolbeinn Sigthorsson îl faultează din spate pe Sergio Busquets.
26`Kolbeinn Sigthorsson de la Ajax trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
25`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
24`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Niklas Moisander. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
24`Arbitrul fluieră fault. Niklas Moisander îl faultează din spate pe Andres Iniesta.
24`Daley Blind trimite înainte o pasă lungă, încercând să organizeze atacul lor.
23`Daniel Alves reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
23`Siem de Jong centrează mingea.
22`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 66% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 34%.
22`goalCe GOOOOOL - Lionel Messi șutează direct din lovitură liberă, iar mingea pur și simplu este 'prinsă' în plasa adversarului.
21`Lerin Duarte îl faultează pe Lionel Messi.
20`Niklas Moisander reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
20`Cesc Fabregas trimite înainte o pasă lungă, încercând să organizeze atacul lor.
19`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
19`Superb driblingul lui Neymar care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
18`Kenneth Vermeer înaintează și reușește să prindă mingea.
18`Lionel Messi trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
17`Kenneth Vermeer înaintează și reușește să prindă mingea.
17`Adriano centrează mingea.
17`Lovitură liberă. Andres Iniesta centrează în careul adversarilor.
16`Niklas Moisander de la Ajax joacă periculos contra lui Alexis Sanchez, iar arbitrul fluieră fault.
16`Christian Poulsen reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
16`Lovitură de la colț pentru Barcelona. Andres Iniesta este gata să pună mingea în joc.
15`Niklas Moisander îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
15`Andres Iniesta centrează mingea.
15`Pressingul echipei gazde este evident. Ei joacă mult mai activ împotriva adversarilor.
14`Neymar de la Barcelona trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
14`Cesc Fabregas de la Barcelona trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
13`Cesc Fabregas de la Barcelona joacă periculos contra lui Lerin Duarte, iar arbitrul fluieră fault.
12`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
12`Javier Mascherano de la Barcelona centrează, dar mingea este prea departe de țintă.
9`În acest moment, Ajax dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
8`În acest moment, Barcelona dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
7`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
7`Andres Iniesta centrează mingea.
6`Repunere din colțul careului mic pentru Ajax.
6`Cesc Fabregas de la Barcelona are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
6`Neymar de la Barcelona trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
6`Andres Iniesta de la Barcelona trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
4`Alexis Sanchez de la Barcelona trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
3`Lovitură superbă a lui Neymar direct în poartă, dar portarul nu poate fi surprins și apară mingea.
3`Niklas Moisander îl faultează pe Andres Iniesta.
2`Andres Iniesta de la Barcelona trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
2`Niklas Moisander îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
2`Daniel Alves centrează mingea.
1`Lerin Duarte îl faultează pe Sergio Busquets.
1`Starea bună a terenului este doar un avantaj pentru jucătorii ca să ne arate un joc frumos.
1`Barcelona pune mingea în joc și meciul continuă.
Meciul a început, iar după cum se vede, ambele echipe sunt gata să dea tot ce e posibil ca să câștige acest duel.
Salut! Începem transmisiunea noastră din Camp Nou pentru meciul de astăzi care va începe în 5 minute.