:
2

Început: 15/10/2013 / 21:00

Comentarii live

90+3`Arbitrul fluieră sfârșitul meciului.
90+3`După statistici, se poate vedea că astăzi pe stadion sunt 52000 de spectatori.
90+2`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
90+1`Olcay Sahan de la Turcia are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
90+1`Arjen Robben de la Olanda trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
90+1`Superb driblingul lui Arjen Robben care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
90+1`Jeffrey Bruma reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
90+1`Gokhan Tore centrează mingea.
90+1`Al patrulea arbitru oficial arată că o să avem prelungire de [num] minut(e.)
90`Wesley Sneijder de la Olanda trimite în careu, dar portarul iese mai în față și prinde mingea.
90`În acest moment, Olanda dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
90`Gokhan Gonul reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
90`Daley Blind centrează mingea.
89`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 52% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 48%.
89`Se pregătește o schimbare tactică. Jeremain Lens părăsește gazonul fiind înlocuit de Memphis Depay.
89`Jocul este oprit. Tușierul arată că Arjen Robben de la Olanda se află în poziție de offside.
87`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
87`Se pare că Cenk Tosun de la Turcia reia bine cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.
87`Olcay Sahan centrează mingea.
86`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
86`Olcay Sahan șutează, dar încercarea lui să ajungă poarta adversă este departe de realitate.
86`Daley Blind reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
86`Gokhan Tore centrează mingea.
85`Daley Blind reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
85`Arda Turan centrează mingea.
85`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
83`Gokhan Gonul reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
83`Arjen Robben de la Olanda trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
83`Dirk Kuyt de la Olanda trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
83`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
82`Se pare că Cenk Tosun de la Turcia reia bine cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.
82`Arda Turan centrează mingea.
82`Jocul este oprit. Tușierul arată că Daryl Janmaat de la Olanda se află în poziție de offside.
80`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
80`Jocul este oprit. Tușierul arată că Arda Turan de la Turcia se află în poziție de offside.
79`Dirk Kuyt reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
79`Lovitură de la colț pentru Turcia. Gokhan Tore este gata să pună mingea în joc.
78`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
77`Leroy Fer îl faultează pe Hasan Ali Kaldirim.
76`Arjen Robben trimite un șut suberb din lovitură liberă, dar portarul apară mingea.
76`Olcay Sahan îl faultează pe Arjen Robben.
75`Jocul este oprit. Tușierul arată că Arjen Robben de la Olanda se află în poziție de offside.
74`Se pregătește o schimbare tactică. Selcuk Inan părăsește gazonul fiind înlocuit de Cenk Tosun.
74`Olcay Sahan șutează din afara careului, dar portarul arată că nu este un amator și apară mingea.
73`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
73`Jasper Cillessen înaintează și reușește să prindă mingea.
72`Umut Bulut de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
72`Arda Turan de la Turcia trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
72`Jocul este oprit. Tușierul arată că Umut Bulut de la Turcia se află în poziție de offside.
71`Jocul este oprit. Tușierul arată că Jeremain Lens de la Olanda se află în poziție de offside.
71`Arda Turan șutează spre poartă, dar șutul său deviază, iar portarul apară mingea.
71`Gokhan Gonul centrează mingea.
71`Jeffrey Bruma reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
70`Lovitură de la colț pentru Turcia. Selcuk Inan este gata să pună mingea în joc.
70`Gokhan Tore de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
70`Olcay Sahan trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
69`Jocul este oprit. Tușierul arată că Arjen Robben de la Olanda se află în poziție de offside.
69`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
68`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
68`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
68`Superb driblingul lui Arjen Robben care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
67`Jocul este oprit. Tușierul arată că Jeremain Lens de la Olanda se află în poziție de offside.
67`Selcuk Inan trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
67`Ron Vlaar reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
67`Lovitură de la colț pentru Turcia. Arda Turan este gata să pună mingea în joc.
67`Daryl Janmaat îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
66`Olcay Sahan centrează mingea.
66`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 50% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 50%.
65`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
65`Lovitură de la colț pentru Turcia. Arda Turan este gata să pună mingea în joc.
65`Gokhan Tore șutează de la distanță mare, dar reacția portarului trimite mingea în corner.
65`Daley Blind reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
65`Leroy Fer îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
64`Lovitură de la colț pentru Turcia. Arda Turan este gata să pună mingea în joc.
64`Ron Vlaar îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
64`Arda Turan centrează mingea.
64`Jeffrey Bruma reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
63`Lovitură de la colț pentru Turcia. Arda Turan este gata să pună mingea în joc.
63`Gokhan Tore de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
63`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
63`Daley Blind reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
62`Jordy Clasie îl faultează pe Selcuk Inan.
62`Arda Turan îl faultează pe Wesley Sneijder.
61`Jasper Cillessen înaintează și reușește să prindă mingea.
61`Gokhan Gonul centrează mingea.
60`Jocul este oprit. Tușierul arată că Jeremain Lens de la Olanda se află în poziție de offside.
59`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
58`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
56`Omer Toprak reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
56`Lovitură de la colț pentru Olanda. Wesley Sneijder este gata să pună mingea în joc.
56`Voleu frumos al lui Wesley Sneijder și... Portarul respinge mingea în lovitură de la colț.
56`Lovitură de la colț pentru Olanda. Arjen Robben este gata să pună mingea în joc.
56`Se pregătește o schimbare tactică. Olcan Adin părăsește gazonul fiind înlocuit de Gokhan Tore.
56`Se pregătește o schimbare tactică. Burak Yilmaz părăsește gazonul fiind înlocuit de Olcay Sahan.
55`Jeremain Lens șutează spre poartă, dar portarul advers apară. Mingea merge în corner.
55`Jeremain Lens de la Olanda joacă unu-doi cu Daryl Janmaat.
55`Arjen Robben de la Olanda trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
54`Jeremain Lens îl faultează pe Mehmet Topal.
54`Volkan Demirel înaintează și reușește să prindă mingea.
54`Omer Toprak de la Turcia joacă bine și oprește atacul.
54`Un jucător de la Olanda trimite o pasă lungă în câmpul adversarilor.
53`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
53`Daryl Janmaat reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
53`Selcuk Inan de la Turcia trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
52`Jeremain Lens de la Olanda trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
51`Daley Blind reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
51`Selcuk Inan centrează mingea.
51`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Daryl Janmaat. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
51`Oare Daryl Janmaat a uitat că în momentul acesta joacă fotbal... El atinge mingea cu mâna.
51`Wesley Sneijder trimite un șut suberb din lovitură liberă, dar portarul apară mingea.
50`Hasan Ali Kaldirim îl faultează pe Arjen Robben.
50`Arda Turan de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
49`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
49`Ron Vlaar reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
49`Olcan Adin centrează mingea.
48`Jocul este oprit. Tușierul arată că Jeremain Lens de la Olanda se află în poziție de offside.
47`goalGOOOOOL! - Wesley Sneijder trimite mingea în poarta adversarilor.
47`Wesley Sneijder de la Olanda joacă unu-doi cu Dirk Kuyt.
46`Se pregătește o schimbare tactică. Robin van Persie părăsește gazonul fiind înlocuit de Dirk Kuyt.
46`Se pregătește o schimbare tactică. Bruno Martins Indi părăsește gazonul fiind înlocuit de Jeffrey Bruma.
46`Se aude fluierul arbitrului așa că putem începe a doua repriză.
45+1`Arbitrul fluieră sfârșitul primei reprize. Primele 45 de minute sunt deja în spatele nostru.
45`Olanda aruncă mingea de la margine în jumătatea lor din teren.
45`Arda Turan centrează mingea.
45`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 51% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 49%.
44`Jeremain Lens de la Olanda trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
44`Omer Toprak reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
44`Lovitură liberă. Arjen Robben centrează în careul adversarilor.
44`Selcuk Inan îl faultează pe Arjen Robben.
43`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
43`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
43`Ron Vlaar reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
43`Selcuk Inan de la Turcia trimite mingea în spatele apărării, care ajunge la un coechipier de-al său.
42`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
42`Lovitură liberă. Selcuk Inan centrează în careul adversarilor.
41`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Daley Blind. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
41`Daley Blind de la Olanda joacă periculos contra lui Mehmet Topal, iar arbitrul fluieră fault.
41`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
41`Daley Blind de la Olanda încearcă un voleu, dar ce păcat... Mingea merge în afara terenului.
41`Semih Kaya reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
40`Jeremain Lens centrează mingea.
40`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
40`Se pare că Umut Bulut de la Turcia reia bine cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.
40`Hasan Ali Kaldirim centrează mingea.
38`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
38`Lovitură nereușită a lui Arjen Robben din afara careului. Mingea trece aproape de poarta echipei adverse.
38`Robin van Persie de la Olanda trimite balonul direct în careu, dar aceasta este prinsă de către un jucător al echipei adverse.
38`Wesley Sneijder de la Olanda trimite mingea în spatele apărării.
36`Turcia aruncă mingea de la margine în jumătatea lor din teren.
36`Jeremain Lens de la Olanda centrează, dar mingea este prea departe de țintă.
35`Wesley Sneijder reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
35`Lovitură de la colț pentru Turcia. Selcuk Inan este gata să pună mingea în joc.
35`Burak Yilmaz trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
35`Turcia începe un contraatac, așa că rămâne să vedem rezultatul acestei acțiuni.
34`goalArbitrul dă un avantaj, dar acum se întoarce și îi arată cartonaș galben lui Hasan Ali Kaldirim de la Turcia pentru faultul pe care l-a făcut.
34`Robin van Persie îl faultează pe Mehmet Topal.
33`Leroy Fer de la Olanda trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
33`Hasan Ali Kaldirim de la Turcia îl faultează pe Arjen Robben, dar arbitrul acestui meci nu fluieră. Jocul continuă.
32`Jocul este oprit. Tușierul arată că Jeremain Lens de la Olanda se află în poziție de offside.
32`Wesley Sneijder de la Olanda trimite mingea în spatele apărării.
32`Arda Turan de la Turcia trimite mingea în careul, dar unul dintre coechipierii nu reușește să profite de această situație.
32`Selcuk Inan de la Turcia trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
31`Robin van Persie reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
31`Lovitură de la colț pentru Turcia. Olcan Adin este gata să pună mingea în joc.
31`Se pare că Semih Kaya de la Turcia reia bine cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.
31`Lovitură liberă. Selcuk Inan centrează în careul adversarilor.
31`Bruno Martins Indi îl faultează pe Burak Yilmaz.
30`Wesley Sneijder șutează din afara careului, dar portarul arată că nu este un amator și apară mingea.
29`Arda Turan de la Turcia centrează, dar mingea este prea departe de țintă.
28`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
28`Se pare că Jeremain Lens de la Olanda reia bine cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.
28`Lovitură de la colț pentru Olanda. Arjen Robben este gata să pună mingea în joc.
28`Leroy Fer de la Olanda trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
28`Arjen Robben de la Olanda trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
27`Lovitură superbă a lui Arda Turan direct în poartă, dar portarul nu poate fi surprins și apară mingea.
27`Superb driblingul lui Arda Turan care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
27`Robin van Persie reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
27`Lovitură de la colț pentru Turcia. Olcan Adin este gata să pună mingea în joc.
26`Arda Turan șutează spre poartă, dar portarul advers apară. Mingea merge în corner.
26`Mehmet Topal de la Turcia trimite mingea spre un coechipier.
26`Un jucător de la Turcia trimite o pasă lungă în câmpul adversarilor.
26`Ron Vlaar reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
26`Lovitură de la colț pentru Turcia. Olcan Adin este gata să pună mingea în joc.
26`Daley Blind îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
26`Selcuk Inan centrează mingea.
26`Lovitură de la colț pentru Turcia. Selcuk Inan este gata să pună mingea în joc.
25`Mehmet Topal de la Turcia are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
25`Lovitură liberă. Olcan Adin centrează în careul adversarilor.
24`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Bruno Martins Indi. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
24`Bruno Martins Indi îl faultează pe Arda Turan.
23`Jasper Cillessen înaintează și reușește să prindă mingea.
22`Arda Turan centrează mingea.
22`Bruno Martins Indi de la Olanda joacă bine și oprește atacul.
22`Gokhan Gonul centrează mingea.
22`Leroy Fer îl faultează pe Selcuk Inan.
21`Jocul este oprit. Tușierul arată că Jeremain Lens de la Olanda se află în poziție de offside.
21`Wesley Sneijder trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
21`Jeremain Lens de la Olanda trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
21`Superb driblingul lui Jeremain Lens care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
20`Olcan Adin îl faultează pe Daley Blind.
20`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 44% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 56%.
20`Repunere din colțul careului mic pentru Olanda.
20`Mehmet Topal de la Turcia trimite mingea în careu, dar coechipierul său nu reușește să profite de această situație.
20`Olcan Adin centrează mingea.
19`Robin van Persie îl faultează pe Hasan Ali Kaldirim.
18`Superb driblingul lui Arjen Robben care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
18`Wesley Sneijder trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
18`Jeremain Lens de la Olanda trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
17`Ron Vlaar reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
17`Olcan Adin centrează mingea.
16`Arda Turan îl faultează pe Jeremain Lens.
15`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
14`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
14`Arjen Robben șutează, dar portarul își arată calitățile. Mingea mai este în joc...
14`Superb driblingul lui Arjen Robben care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
14`Unul dintre jucătorii de la Olanda trimite înainte o pasă lungă.
14`Omer Toprak îl faultează pe Robin van Persie.
13`Gokhan Gonul de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
12`Jocul este oprit. Tușierul arată că Robin van Persie de la Olanda se află în poziție de offside.
12`Arjen Robben de la Olanda trimite mingea în spatele apărării, care ajunge la un coechipier de-al său.
12`Olanda începe un contraatac, așa că rămâne să vedem rezultatul acestei acțiuni.
11`Robin van Persie îl faultează pe Semih Kaya.
10`Bruno Martins Indi reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
10`Olcan Adin centrează mingea.
9`Leroy Fer îl împinge pe Selcuk Inan și... Arbitrul fluieră un fault.
8`goalCe GOOOOOL - Arjen Robben șutează direct din lovitură liberă, iar mingea pur și simplu este 'prinsă' în plasa adversarului.
8`Hasan Ali Kaldirim îl faultează pe Arjen Robben.
7`Selcuk Inan de la Turcia centrează în spatele apărării echipei adverse, dar portarul iese mai în față și prinde mingea.
7`În acest moment, Olanda dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
7`Hasan Ali Kaldirim reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
7`Jeremain Lens trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
6`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
6`Daryl Janmaat îl faultează pe Selcuk Inan.
5`În acest moment, Olanda dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
4`Turcia aruncă mingea de la margine în jumătatea lor din teren.
2`Starea bună a terenului este doar un avantaj pentru jucătorii ca să ne arate un joc frumos.
1`Olanda pune mingea în joc și meciul continuă.
Meciul a început, iar după cum se vede, ambele echipe sunt gata să dea tot ce e posibil ca să câștige acest duel.
Salut! Începem transmisiunea noastră din Sukru Saracoglu Stadi pentru meciul de astăzi care va începe în 5 minute.