:
2

Început: 10/09/2013 / 21:00

Comentarii live

90+6`Arbitrul fluieră sfârșitul meciului.
90+6`Așadar... Meciul continuă.
90+5`goalGOOOOOL! - Mevluet Erdinc trimite mingea în poarta adversarilor.
90+5`Mehmet Topal de la Turcia trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
90+4`Adrian Popa de la România trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
90+2`Dorin Goian trimite o lovitură bună de cap, dar portarul advers îl dezamăgește. El apară bine mingea.
90+2`Lovitură liberă. Alexandru Maxim centrează în careul adversarilor.
90+2`Al patrulea arbitru oficial arată că o să avem prelungire de [num] minut(e.)
90+1`Selcuk Inan îl faultează pe Mihai Pintilii.
90+1`Se pregătește o schimbare tactică. Umut Bulut părăsește gazonul fiind înlocuit de Ersan Adem Gueluem.
90`Mihai Pintilii îl faultează pe Goekhan Goenuel.
90`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 51% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 49%.
89`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
89`Adrian Popa centrează mingea.
88`Selcuk Inan de la Turcia trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
87`Ciprian Anton Tatarusanu îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
87`Superb driblingul lui Olcay Sahan care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
87`Turcia începe un contraatac, așa că rămâne să vedem rezultatul acestei acțiuni.
86`Goekhan Goenuel de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
86`Selcuk Inan de la Turcia trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
86`Vlad Chiriches reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
86`Goekhan Goenuel de la Turcia trimite mingea în careu, iar aceasta vine la unul dintre coechipierii săi.
85`Așadar... Meciul continuă.
85`Jocul este oprit.
84`Se pregătește o schimbare tactică. Goekhan Toere părăsește gazonul fiind înlocuit de Mevluet Erdinc.
83`Caner Erkin încearcă să înscrie din voleu, dar portarul nu este unul ordinar. Evident că are o capacitate mare.
83`Umut Bulut trimite o lovitură bună către poarta, dar mingea este bine blocată de un adversar.
83`Goekhan Toere centrează mingea.
83`Vlad Chiriches reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
83`Superb driblingul lui Arda Turan care trece prin câțiva jucători de la echipa adversă.
82`Dorin Goian îl faultează pe Arda Turan.
81`Adrian Popa îl faultează pe Caner Erkin.
79`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
79`Bogdan Stancu de la România are o ocazie superbă de a marca, dar lovitura sa nu este destul de precisă și mingea trece aproape de poartă.
78`Se pregătește o schimbare tactică. Cristian Tanase părăsește gazonul fiind înlocuit de Gheorghe Bucur.
77`Adrian Popa îl faultează pe Arda Turan.
76`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
76`Lovitură nereușită a lui Razvan Rat din afara careului. Mingea trece aproape de poarta echipei adverse.
76`Semih Kaya reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
76`Alexandru Maxim de la România trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
76`Adrian Popa centrează mingea.
76`Volkan Demirel reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
75`Lovitură de la colț pentru România. Alexandru Maxim este gata să pună mingea în joc.
75`Bogdan Stancu șutează la poartă, dar mingea deviază de un jucător și nu nimerește ținta.
75`Ovidiu Stefan Hoban de la România trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
75`Semih Kaya reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
74`Razvan Rat centrează mingea.
74`România începe un contraatac, așa că rămâne să vedem rezultatul acestei acțiuni.
73`Bogdan Stancu îl faultează pe Semih Kaya.
73`Se pregătește o schimbare tactică. Burak Yilmaz părăsește gazonul fiind înlocuit de Olcay Sahan.
72`Alexandru Maxim îl faultează pe Goekhan Goenuel.
71`Goekhan Toere îl faultează pe Mihai Pintilii.
70`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Arda Turan. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
70`Arbitrul fluieră fault. Arda Turan îl faultează din spate pe Alexandru Matel.
69`Arda Turan reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
69`Adrian Popa centrează mingea.
69`Razvan Rat centrează mingea.
69`Alexandru Maxim de la România trimite scurt din corner așa că rămâne să vedem dacă asta le va aduce ceva mai mult.
69`Ce ocazie de gol! O șansă superbă pentru Adrian Popa, dar bara oprește șutul său.
69`Centrare în careul adversarului, trimisă de către un jucător de la România.
67`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
67`Volkan Demirel reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
67`Lovitură de la colț pentru România. Alexandru Maxim este gata să pună mingea în joc.
67`Oemer Toprak de la Turcia îndepărtează pericolul cu o apărare bună.
66`După statistici, se poate vedea că astăzi pe stadion sunt 44537 de spectatori.
66`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 48% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 52%.
65`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
65`goalEl pur și simplu a vrut să câștige câteva secunde, dar fără succes... Volkan Demirel de la Turcia primește un cartonaș galben pentru gestul acesta.
65`Mihai Pintilii de la România trimite mingea în careu, dar coechipierul său nu reușește să profite de această situație.
65`Mehmet Topal îl faultează pe Vlad Chiriches.
63`Goekhan Goenuel de la Turcia încearcă să trimită mingea spre un coechipier, dar acesta nu prea reușește să se folosească de ea.
63`Arda Turan centrează mingea.
62`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
62`Mehmet Topal de la Turcia trimite mingea în jumătatea terenului echipei adverse, dar această încercare de a centra este bine blocată.
62`Lovitură de la colț pentru Turcia. Selcuk Inan este gata să pună mingea în joc.
61`Goekhan Goenuel de la Turcia trimite mingea în jumătatea terenului echipei adverse, dar această încercare de a centra este bine blocată.
60`Burak Yilmaz reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
60`Lovitură de la colț pentru România. Alexandru Maxim este gata să pună mingea în joc.
60`Ovidiu Stefan Hoban șutează la poartă, dar mingea deviază de un jucător și nu nimerește ținta.
60`Alexandru Maxim de la România trimite mingea în jumătatea terenului echipei adverse, dar această încercare de a centra este bine blocată.
60`România începe un contraatac, așa că rămâne să vedem rezultatul acestei acțiuni.
59`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
57`Jocul este oprit. Tușierul arată că Bogdan Stancu de la România se află în poziție de offside.
56`Goekhan Toere de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
55`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
54`Umut Bulut are o ocazie excelentă de gol, dar portarul adversarilor este atent și apară mingea.
54`Goekhan Toere de la Turcia trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
53`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
53`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
52`Semih Kaya reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
52`Adrian Popa centrează mingea.
52`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
51`România aruncă mingea de la margine în jumătatea lor din teren.
51`Goekhan Toere centrează mingea.
50`Caner Erkin centrează mingea.
50`Volkan Demirel înaintează și reușește să prindă mingea.
50`Alexandru Matel centrează mingea.
49`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
48`Adrian Popa îl împinge pe Semih Kaya și... Arbitrul fluieră un fault.
47`Goekhan Goenuel reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
47`Adrian Popa centrează mingea.
47`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
47`Caner Erkin îl faultează pe Alexandru Maxim.
46`Se pregătește o schimbare tactică. Gabriel Torje părăsește gazonul fiind înlocuit de Adrian Popa.
46`Se pregătește o schimbare tactică. Ciprian Marica părăsește gazonul fiind înlocuit de Alexandru Maxim.
46`Se aude fluierul arbitrului așa că putem începe a doua repriză.
45+4`Arbitrul fluieră sfârșitul primei reprize. Primele 45 de minute sunt deja în spatele nostru.
45+2`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
45+2`Ovidiu Stefan Hoban șutează, dar încercarea lui să ajungă poarta adversă este departe de realitate.
45+2`Dorin Goian reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
45+1`Goekhan Toere centrează mingea.
45+1`Al patrulea arbitru oficial arată că o să avem prelungire de [num] minut(e.)
45`Ciprian Anton Tatarusanu înaintează și reușește să prindă mingea.
45`Goekhan Toere centrează mingea.
45`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 49% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 51%.
44`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
44`Volkan Demirel înaintează și reușește să prindă mingea.
44`Alexandru Matel centrează mingea.
44`Goekhan Goenuel îl faultează pe Razvan Rat.
43`Vlad Chiriches reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
43`Lovitură de la colț pentru Turcia. Selcuk Inan este gata să pună mingea în joc.
42`Caner Erkin de la Turcia trimite mingea în jumătatea terenului echipei adverse, dar această încercare de a centra este bine blocată.
42`Burak Yilmaz de la Turcia trimite mingea la unul dintre coechipierii săi.
41`Ovidiu Stefan Hoban îl faultează pe Burak Yilmaz.
40`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Razvan Rat. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
40`Arbitrul fluieră fault. Razvan Rat îl faultează din spate pe Burak Yilmaz.
39`Repunere din colțul careului mic pentru România.
39`Lovitură nereușită a lui Selcuk Inan din afara careului. Mingea trece aproape de poarta echipei adverse.
39`Se pare că Selcuk Inan se întoarce pe teren.
38`Jocul este oprit. Tușierul arată că Ciprian Marica de la România se află în poziție de offside.
36`Repunere din colțul careului mic pentru Turcia.
36`Așadar... Meciul continuă.
36`După cum se vede, Selcuk Inan este accidentat și va trebui să fie scos în afara terenului.
35`Se pare că Selcuk Inan este accidentat. Medicii sunt deja pe teren încercând să-l ajute să continue meciul.
35`Jocul este oprit.
34`Arda Turan reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
34`Lovitură de la colț pentru România. Gabriel Torje este gata să pună mingea în joc.
34`Gabriel Torje șutează la poartă, dar mingea deviază de un jucător și nu nimerește ținta.
33`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
32`Mihai Pintilii de la România trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
30`Cristian Tanase de la România trimite mingea în careu, dar coechipierul său nu reușește să profite de această situație.
29`Volkan Demirel înaintează și reușește să prindă mingea.
29`Razvan Rat centrează mingea.
29`În acest moment, România dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
28`Selcuk Inan îl faultează pe Ovidiu Stefan Hoban.
28`Ovidiu Stefan Hoban îl faultează pe Burak Yilmaz.
27`Oemer Toprak de la Turcia îndepărtează pericolul cu o apărare bună.
27`Ciprian Marica centrează mingea.
25`Dorin Goian reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
25`Caner Erkin centrează mingea.
24`Ciprian Marica șutează, dar portarul își arată calitățile. Mingea mai este în joc...
23`Dacă ne uităm la statistici, putem vedea că echipa gazdă a avut 44% din posesia mingii în timp ce oaspeții au avut 56%.
22`goalGOOOOOL! - O lovitură superbă de cap a lui Burak Yilmaz de la Turcia. Pur și simplu, el a trimis mingea în plasa adversarilor.
22`Caner Erkin centrează mingea.
22`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
21`Dorin Goian îl faultează pe Umut Bulut.
21`Ovidiu Stefan Hoban îl faultează pe Mehmet Topal.
21`Mihai Pintilii îl faultează pe Mehmet Topal.
20`Razvan Rat reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
20`Burak Yilmaz trimite o lovitură de cap, dar mingea pur și simplu nu vrea să intre în plasa adversă și merge pe lângă poartă.
20`Goekhan Toere centrează mingea.
20`Ciprian Anton Tatarusanu reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
20`Lovitură de la colț pentru Turcia. Selcuk Inan este gata să pună mingea în joc.
20`Dorin Goian îndepărtează mingea în lovitură de la colț pentru echipa adversă. Să vedem ce va aduce cornerul acesta.
19`Caner Erkin centrează mingea.
19`În acest moment, Turcia dictează aruncare de la margine în jumătatea terenului echipei adverse.
19`Selcuk Inan de la Turcia trimite mingea în careu, dar aceasta este respinsă de un jucător advers.
18`Ciprian Anton Tatarusanu înaintează și reușește să prindă mingea.
18`Goekhan Goenuel centrează mingea.
17`Selcuk Inan de la Turcia trimite mingea în spatele apărării, dar aceasta este respinsă de către un jucător advers.
17`Turcia aruncă mingea de la margine în jumătatea lor din teren.
15`Goekhan Goenuel reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
15`Bogdan Stancu centrează mingea.
15`Cristian Tanase de la România trage spre poartă, dar mingea este respinsă de pe linia porții.
14`Caner Erkin îl faultează pe Gabriel Torje.
13`Arbitrul arată că un jucător de la România a făcut fault.
13`Volkan Demirel reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
13`Alexandru Matel centrează mingea.
13`Arda Turan de la Turcia faultează un jucător de la echipa adversă, dar arbitrul nu oprește jocul.
12`Lovitură superbă a lui Caner Erkin direct în poartă, dar portarul nu poate fi surprins și apară mingea.
11`Mihai Pintilii îl faultează pe Umut Bulut.
10`Burak Yilmaz are o ocazie excelentă de gol, dar portarul adversarilor este atent și apară mingea.
10`Ce ocazie! Burak Yilmaz este față în față cu portarul adversarilor.
10`A player from Turcia makes a great pass.
9`Turcia începe un contraatac, așa că rămâne să vedem rezultatul acestei acțiuni.
9`Mehmet Topal îl faultează pe Alexandru Matel.
9`Bogdan Stancu îl faultează pe Arda Turan.
7`Burak Yilmaz reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
7`Lovitură de la colț pentru România. Gabriel Torje este gata să pună mingea în joc.
6`Mihai Pintilii șutează spre poartă, dar portarul advers apară. Mingea merge în corner.
6`Burak Yilmaz reușește să îndepărteze mingea și temporar să scadă presiunea atacului advers.
6`Lovitură de la colț pentru România. Gabriel Torje este gata să pună mingea în joc.
6`Bogdan Stancu de la România trimite mingea în jumătatea terenului echipei adverse, dar această încercare de a centra este bine blocată.
4`Arbitrul fluieră fault. Vlad Chiriches îl faultează din spate pe Arda Turan.
3`Burak Yilmaz faultează un jucător de la echipa adversă.
3`Dorin Goian de la România încearcă să trimită mingea la unul dintre coechipierii săi, dar portarul iese mai în față și prinde mingea.
3`Mihai Pintilii centrează mingea.
2`Lovitură de la colț pentru România. Gabriel Torje este gata să pună mingea în joc.
2`Lovitură liberă. Gabriel Torje centrează în careul adversarilor.
2`goalFără îndoială, asta a fost fault de către Semih Kaya. El primește cartonaș galben, iar numele său merge direct în lista arbitrului.
1`Semih Kaya îl faultează pe Ciprian Marica.
1`Turcia pune mingea în joc și meciul continuă.
Meciul a început, iar după cum se vede, ambele echipe sunt gata să dea tot ce e posibil ca să câștige acest duel.
Salut! Începem transmisiunea noastră din National Arena Lia Manoliu, Bucharest pentru meciul de astăzi care va începe în 5 minute.